Figowiec bengalski 'Sunshine' - Fikus

Dostępność: brak towaru
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Figowiec bengalski 'Sunshine' (Ficus benghalensis)

Figowiec zajmuje czołową pozycję na świecie wśród roślin pokojowych. Roślina pochodzi z obszaru Zatoki Bengalskiej i w naturalnych warunkach osiąga olbrzymie rozmiary. Odmiana 'Sunshine' charakteryzuje się pionowym pokrojem, gdzie od pędu głównego wyrastają owalne, lekko pofalowane liście. Liście stanowią niewątpliwą dekorację rośliny, a zwłaszcza ich niecodzienna barwa. Im młodsze liście tym ich kolor jest jaśniejszy, wręcz neonowy, co przepięknie wygląda wśród innych domowych roślin zielonych. Im starsze liście, tym ich kolor staje się ciemniejszy, ale na powierzchni blaszki można dostrzec jaśniejszy nieregularny, połyskujący, limonkowy wzór. Unerwienie blaszki liściowej jest jaśniejsze, co ślicznie kontrastuje z całością ubarwienia.

Wymagania fikusa są bardzo niewielkie, tak więc świetnie sprawdzi się w niejednej domowej kolekcji roślin. Fikus lubi stanowisko jasne, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia i bez przeciągów. Bardzo dobrze czuje się w środowisku wilgotnym, dlatego w czasie zimy dobrze jest jego częste zraszanie, a raz w miesiącu można zmyć liście gąbką. Roślinę podlewamy umiarkowanie, dopiero w momencie gdy ziemia jest lekko sucha. Nie przelewamy fikusa i nie dopuszczamy do zastoju wody w doniczce. Idealna temperatura dla fikusa to ok 18 - 24C. W zimie ziemia w której rośnie fikus powinna być ledwie wilgotna, roślinę należy podlewać niewiele, nawet gdy rośnie w ogrzewanym pomieszczeniu. W tym okresie korzenie potrzebują dużo tlenu i dlatego ziemia powinna nieco przeschnąć.

Najczęściej figowce trzymamy przez cały rok w pomieszczeniu, nie lubią przestawiania i całe lata mogą stać w tym samym miejscu. Z tego powodu w zasadzie nie powinno się wystawiać roślin na zewnątrz, nawet na balkon. Jeśli ktoś już musi koniecznie wynieść roślinę na zewnątrz, najlepiej postawić ją w miejscu ciepłym, umiarkowanie słonecznym i całkowicie osłoniętym od wiatru.

Roślina sprzedawana bez ozdobnej osłonki, tylko w technicznej doniczce. Zielona roślina wysoka ok 40 cm wraz z doniczką, wysokość samej rośliny ok 25 cm. Średnica doniczki 17 cm.

Zdjęcie dotyczy jednej z roślin z danej partii. Ze względu na fakt, że są to żywe organizmy rośliny mogą różnić się nieznacznie od siebie, jednak nie wpływa to na ich jakość.

Rośliny pakowane są w taki sposób aby zminimalizować złe warunki transportu. Owijane są w warstwę izolującą i zabezpieczane przed rotacją. Wysyłamy rośliny tylko do temperatury -5 stopni. W innym przypadku czekamy na poprawę warunków temperaturowych.

Nasz numer w urzędowym rejestrze podmiotów profesjonalnych: PL-12/61/13872

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl