Producenci
Jakie rośliny nadają się do pomieszczeń, w których jest mało światła? 0
Jakie rośliny nadają się do pomieszczeń, w których jest mało światła?

Masz ciemny pokój i martwisz się, czy roślina doniczkowa poradzi sobie z niewielką ilością światła? Spokojnie, trzeba tylko wybrać odpowiedni gatunek, któremu nie przeszkadza brak silnego nasłonecznienia. Co więcej, jest wiele roślin, które będą wdzięczne za właśnie światło ograniczone. Jakie to gatunki?

W ciemnych pomieszczeniach, gdzie dostęp do naturalnego światła jest ograniczony, istnieje kilka roślin doniczkowych, które mogą dobrze rosnąć. Znane są z tego, że dobrze radzą sobie w warunkach o niewielkim oświetleniu. Oto kilka z nich:

Sansewieria (Sansevieria trifasciata)

Ta roślina doniczkowa jest znana również jako "język teściowej" i jest wyjątkowo wytrzymała. Potrafi przetrwać nawet w bardzo niskim oświetleniu. Co więcej, sansewieria ma także zdolność do oczyszczania powietrza z toksyn.

Sanseviera "Gold flame"

Kup Sansewierię

 

Potos (Epipremnum aureum)

Popularnie nazywany "wąsacze". Jest to roślina pnąca o liściach zielonych lub żółto-zielonych. Potos dobrze rośnie w ciemnych pomieszczeniach i może być umieszczony na półce lub wiszący na wysokości.

Epipremnum

Kup Epipremnum

 

Zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia)

Ten gatunek ma grube, ciemnozielone liście, które przechowują wodę. Dzięki temu może przetrwać w pomieszczeniach o ograniczonym świetle i nie wymaga częstego podlewania.

Kup Zamiokulkas

 

Maranta (Maranta leuconeura)

Ta roślina doniczkowa ma piękne, kolorowe liście i dobrze radzi sobie w warunkach o niskim świetle. Jest jednak bardziej wymagająca pod względem wilgotności, więc warto regularnie zraszać jej liście.

Kup Marantę

 

Peperomia (Peperomia spp.)

Peperomie to różnorodna grupa roślin o różnych kształtach i kolorach liści. Wiele gatunków peperomii jest dostosowanych do niewielkiego światła i może dobrze rosnąć w ciemniejszych pomieszczeniach.

Kup Peperomię

 

Aglaonema (Aglaonema spp.)

Rośliny z rodzaju Aglaonema mają różnokolorowe liście i dobrze radzą sobie w warunkach niskiego oświetlenia. Są odporne na suszę, ale wymagają regularnego podlewania.

Kup Aglaonemę

 

Pamiętaj, że choć te rośliny doniczkowe mogą przetrwać w ciemnych pomieszczeniach, nadal potrzebują nieco światła, aby zachować zdrowie i rosnąć. Staraj się umieścić je w miejscach, gdzie będą miały dostęp do jak największej ilości naturalnego światła, na przykład w pobliżu okna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl