Producenci
Jakie domowe rośliny doniczkowe można wystawić latem na balkon? 0
Jakie domowe rośliny doniczkowe można wystawić latem na balkon?

1 czerwca rozpoczęło się meteorologiczne lato. Minęła już groźba przymrozków, dlatego można pomyśleć o udekorowaniu balkonu roślinami, które do tej pory cieszyły nas wewnątrz mieszkań. Jakie gatunki roślin domowych można wystawić latem na balkon? Sprawdź!

Istnieje wiele gatunków roślin domowych, które z powodzeniem mogą spędzić lato na balkonie. Oto kilka roślin z nich:

Paprocie

Niektóre gatunki paproci, takie jak paprotka zwyczajna (Polypodium vulgare) lub paprotka Adelaide (Adiantum aethiopicum), mogą być wystawiane na balkonie w miejscach zacienionych lub częściowo zacienionych.

Sansewieria

Sansewieria, znana również jako "język teściowej", jest bardzo wytrzymała i toleruje zarówno warunki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Może być wystawiana na balkonie, ale najlepiej w miejscu, gdzie nie jest bezpośrednio wystawiana na pełne słońce.

Sansewiera

Kaktusy

Niektóre gatunki kaktusów, takie jak Opuntia lub Echinopsis, dobrze znoszą wysokie temperatury i bezpośrednie światło słoneczne. Można je wystawiać na balkonie, ale należy unikać nadmiernego podlewania.

Opuncja drobnokolczasta

Kup Opuncję

 

Sukulenty

Sukulenty, takie jak aloes, hawortia czy echeveria, są popularnymi roślinami doniczkowymi i świetnie nadają się na balkon. Wymagają dobrze przepuszczalnego podłoża i umiarkowanego nasłonecznienia.

Dracena

Niektóre odmiany draceny, takie jak Dracaena marginata, mogą spędzić kilka letnich miesięcy na balkonie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie odmiany draceny dobrze tolerują bezpośrednie nasłonecznienie.

Pachira

Pachira, znana również jako drzewko szczęścia, może być wystawiana na balkonie w miejscu o częściowym zacienieniu. Jest to roślina doniczkowa o dekoracyjnych liściach i interesującej strukturze.

Strelicja

Strelicja królewska czy strelicja nicolai stworzą niepowtarzalny, tropikalny klimat na balkonie. Rośliny te potrzebują rozproszonego światła, w bezpośrednim słońcu operującym przez cały dzień słabo rosną. Trzeba także pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wilgotności powietrza wokół nich – najlepiej ustawić je na podstawce wysypanej kamieniami, w której regularnie uzupełniamy wodę. Podlewamy, gdy podłoże lekko przeschnie.

Strelicja nicolai

Kup Strelicję nicolai

Strelicja królewska

Kup Strelicję królewską

 

Warto jednak pamiętać, że każda roślina ma swoje preferencje co do warunków wzrostu, więc zawsze warto zapoznać się z indywidualnymi wymaganiami danej rośliny i dostosować odpowiednie warunki na balkonie.

Dopełnieniem dekoracji balkonu roślinami domowymi będą niebanalne osłonki ceramiczne, dopasowane do charakteru roślin jak i koncepcji wystroju balkonu. Wszystko, co niezbędne do dekoracji balkonu roślinami domowymi znajdziecie w naszym sklepie internetowym!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl